Благословенний Богом велет Слова і Духу |
19 березня 2019 року у Коледжі технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки відбувся виховний захід «Кобзарева струна не вмира» до днів вшанування пам'яті Провісника волі, великого Титана, Генія і національного Пророка Тараса Шевченка.
Тарас Шевченко - дійсно Геній, народжений нацією у найкритичнішу хвилину її існування, який узяв на себе весь тягар її драматичної долі, відповідальність перед світом і за мертвих, і за живих, і за прийдешніх. Шевченко жив і болів Україною. Благословенний Богом велет Слова і Духу, він сповна виконав свою місію, засіявши в душу свого народу зерна національного самоусвідомлення, почуття гідності, людинолюбства, прагнення до волі, незалежності, єдності.

|
ХІІ Міжнародна студентська наукова конференція "Молодь як стратегічний потенціал розбудови національної економіки" |
15 березня у Коледжі технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася ХІІ Міжнародна студентська наукова конференція «Молодь як стратегічний потенціал розбудови національної економіки».
На урочистому відкритті були присутні: директор Коледжу технологій, бізнесу та права Станіслав Щеблюк, перший заступник голови Волинської облради Олександр Пирожик, заступник начальника управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Тетяна Соломіна, директор Спілки шкіл економічних та ІІІ загальноосвітнього ліцею імені генерала Владислава Андерса Едита Худоба, проректор з науково-педагогічної і навчальної роботи та рекрутації СНУ Світлана Гаврилюк, проректор з наукової роботи Наталія Павліха та декан економічного факультету СНУ, депутат обласної ради Любов Ліпич.
Загалом у конференції взяли участь 167 учасників із 23 освітніх закладів.
Після урочистого відкриття робота продовжилась у 10-ти секціях: «Гуманітарні науки», «Соціальні та поведінкові науки», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Управління та адміністрування», «Товарознавство та логістика», «Право», «Біологія та природничі науки», «Інформаційні технології та прикладна математика», «Громадське здоров'я та безпека» та «Виробництво, харчові технології та сфера обслуговування».
Переможці у відповідних секціях:
Секція №1. Гуманітарні науки: 1 місце – Власюк Альона, Луцький базовий медичний коледж; 2 місце – Мацюк Софія, КТБП СНУ; 3 місце – Хомич Василина, Шацький лісовий коледж ім. В.В. Сулька.

Секція №2. Соціальні та поведінкові науки: 1 місце – Шпаковська Аліна, Луцька філія ТзОВ Медичний коледж «Монада»; 2 місце – Боровець Аліна, Шацький лісовий коледж ім. В.В. Сулька; 3 місце – Кашевська Людмила, Шацький лісовий коледж ім. В.В. Сулька.

Секція №3. Управління та адміністрування: 1 місце – Рижук Олена, Нововолинський електромеханічний коледж; 2 місце – Проць Галина, КТБП СНУ; 3 місце – Пасальська Юлія, Нововолинський електромеханічний коледж, Щур Денис, Волинський коледж НУХТ.
 
Секція №4. Товарознавство та логістика: 1 місце – Дзюбинський Володимир, Луцький національний технічний університет; 2 місце – Зимонін Давид, Шегинський Мар'ян, КТБП СНУ; 3 місце – Гресь Катерина, КТБП СНУ, Лютяниця Діана, Шацький лісовий коледж ім. В.В. Сулька.
  
Секція №5. Право: 1 місце – Супрунюк Анна, КТБП СНУ; 2 місце – Паламарчук Христина, КТБП СНУ; 3 місце – Проць Галина, Патута Максим, КТБП СНУ.
 
Секція №6. Біологія та природничі науки: 1 місце – Бойчук Андрій, Шацький лісовий коледж ім. В.В. Сулька; 2 місце – Свисталюк Діана, Сітовський Андрій, КТБП СНУ; 3 місце – Гапонюк Ірина, Шацький лісовий коледж ім. В.В. Сулька.

Секція №7. Інформаційні технології та прикладна математика: 1 місце – Корольчук Ілля, КТБП СНУ; 2 місце – Мальцев Владислав, Шацький лісовий коледж ім. В.В. Сулька.

Секція №8. Виробництво, харчові технології та сфера обслуговування: 1 місце – Волкова Анастасія, КТБП СНУ; 2 місце – Касіян Каріна, Івано-Франківський державний коледж технологій та бізнесу; 3 місце – Зомбер Катерина, КТБП СНУ, Іщук Сергій, Старопольська вища школа, м.Луцьк.
 
Секція №9. Громадське здоров'я та безпека: 1 місце – Курбан Юлія, КТБП СНУ; 2 місце – Денисюк Олег, Шацький лісовий коледж ім. В.В. Сулька; 3 місце – Козак Олександр, Рожищенський коледж ЛНУМВ та БТ ім.С.З.Гжицького.

Секція №10. Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії: 1 місце – Пиль Вікторія, КТБП СНУ; 2 місце – Лук'янчук Юлія, КТБП СНУ; 3 місце – Гунько Владислава, КТБП СНУ.

|
Біль і рани неоголошеної війни |
7 березня 2019 року у Коледжі технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки відбулась зустріч з учасниками бойових дій в Україні на тему: «Біль і рани неоголошеної війни».
Зі студентами спілкувались учасники АТО: Літковець Тарас Миколайович, Ковальський Павло Олександрович, Павшук Олександр Васильович, Семенюк Ігор Іванович, Ткачик Олександр Олександрович та Федосюк Уляна Валеріївна. Вони охоче поділились своїми спогадами, як потрапили на схід України, що їх спонукало піти воювати добровольцями. Розповіли про те, що таке справжня війна, як живуть наші бійці в зоні воєнних дій. Основним своїм здобутком вони назвали вміння цінувати життя, вірних друзів та мирне небо над головою.
Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв, які віддали своє життя заради Незалежності України, заради миру на нашій землі.
|
Змагання ХХVІ обласної Спартакіади |
Ліга юних економістів-2019 |
1 березня у Коледжі технологій, бізнесу та права відбулася інтелектуально-розважальна гра "Ліга юних економістів".
У конкурсі взяли участь три команди: «Шалені фінансисти» (Луцький навчально-виховний комплекс #9), «Кролики» (КЗ Луцька гімназія #21 ім. Михайла Кравчука) та «Гепта» (КЗ загальної середньої освіти Луцький ліцей #27 Луцької міської ради Волинської області).
Конкурсна програма складалася з п'яти завдань: «Презентація», «Правда-неправда», «Вгадай професію», «Інтелектуальна естафета», «Сімейний бюджет» і бонусного завдання для вболівальників – «Краща команда підтримки».
Оцінювали знання і навички юних економістів поважне журі: голова – кандидат економічних наук, директор ТОВ «Консалтинг-центр», головний бухгалтер Волинського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», виконавчий директор ГО «Центр громадянської освіти» Ольга Іванків та члени журі – кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку та аудиту СНУ ім. Лесі Українки, випускниця коледжу Катерина Мельник та бухгалтер відділу з питань внутрішньої політики Волинської облдержадміністрації, випускниця коледжу Ірина Жук.
За результатами напружених змагань команди здобули перемогу у номінаціях: «Гепта» - Юні інтелектуали, «Кролики» - Найкреативніші економісти та «Шалені фінансисти» - Юні бізнесмени. А золотий кубок переможців «Ліги юних економістів» виборола команда «Гепта».
Крім того, усі учасники конкурсу отримали грамоти та сертифікати, що дають право на позаконкурсний вступ на навчання за спеціальностями «Облік та оподаткування» і «Фінанси, банківська справа та страхування» за кошти юридичних та фізичних осіб.
|
Фаховій передвищій освіті бути! |
27 лютого 2019 року відбулося розширене засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. Головним питанням засідання Комітету став розгляд проектів законів про фахову передвищу освіту. Головував: Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти Співаковський О. В.
На засіданні були присутні народні депутати України – члени Комітету: Констанкевич І. М., Литвин В. М., Кремінь Т. Д., та інші. Також у засіданні Комітету взяла участь Міністр освіти і науки України Гриневич Л. М.. Загальна кількість учасників понад 100 осіб. Від Волині участь брав Макарук І. В. – член робочої групи МОН України, заступник директора з навчальної роботи Коледжу технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
У своєму виступі Макарук І. В. зазначив, що засідання Комітету є доленосним. Оскільки розглядається проект закону, який є дуже життєвонеобхідний.
Доопраціьований проект закону про фахову передвищу освіту не є ідеальний, бо до ідеалу можна прагнути все життя, але він орієнтований на європейські цілі та дозволяє: — виокремити коледжі та технікуми в окрему ланку національної освіти та регулювати взаємовідносини між ними; — закладам фахової передвищої освіти працювати якісно та нарешті у правовому полі; — враховувати інтереси усіх учасників освітнього процесу, чітко визначивши їх права та обов'язки; — виробити систему управління закладами фахової передвищої освіти, громадського нагляду та контролю, інституційного аудиту; — забезпечити належний рівень соціального захисту, академічної свободи, мобільності учасників освітнього процесу та державно-приватного партнерства.
Найголовніше, що доопрацьований проект закону про фахову передвищу освіту зберігає систему ступеневої освіти, широкі можливості її реалізації, а прикінцеві його положення повноцінно враховують умови перехідного періоду для технікумів та коледжів.
На завершення доповіді Ігор Валентинович подякував народному депутатові України Констанкевич І. М., Міністерству освіти і науки України та членам робочої групи за ефективну співпрацю з доопрацювання законопроекту та за надану можливість виступу.
Більш детальну інформацію можна отримати за посиланням: http://kno.rada.gov.ua/news/main_news/75284.html
|
21 лютого 2019 року викладачі Чернюк І. Л., Прищепа І. А., Карп'юк І. Л. провели профорієнтаційні бесіди з учнями 9-х, 11-х класів таких шкіл Волинської обл.: Малинівська філія І-ІІст. Острожецького ліцею, ЗЗСО І-ІІ с. Крупи, Уїздецька ЗОШ І-ІІІ ст.Острожецький Ліцей імені І. Єремеєва, ЗОШ І-ІІ ст. с.Личани, ЗОШ І-ІІІ смт. Олика. Діти з цікавістю слухали інформацію про перспективи та переваги навчання у коледжі, про його традиції та досягнення. Педагоги та учні ознайомилися з переліком спеціальностей, розповіли про секції студентського наукового товариства, спортивні секції, які діють у навчальному закладі. Найбільше школярів зацікавила можливість навчатися за державним замовленням, проходити практику за кордоном та продовжувати навчання на бакалавраті. Викладачі повідомили про День відкритих дверей, який відбудеться 02.03.2019 о 12.00 год., про курси для вступників.
|
Реквієм пам’яті «Зима, що нас змінила» - Дню Героїв Небесної Сотні присвячуємо |
Cвяткування Дня Святого Валентина |
За вікном лютий, але про який холод може йти мова, коли серця палають, а святкування Дня Святого Валентина в самому розпалі. Коледж технологій, бізнесу та права вкотре вітає студентів та працівників закладу із цим святом. Цього року Студентська рада спільно з адміністрацією коледжу вирішили поєднати святкування та просвітництво студентів. Як результат - заснували цикл культурно-освітніх заходів, спрямованих на розвиток музичного смаку у молоді. Святкування відбулось на сцені актового залу коледжу, де спеціально для студентів коледжу виступав гурт «Recordie» зі своїм дебютним альбомом. Вечір розпочався зі спокійної, романтичної музики. Пісня за піснею, і темп прискорювався, пісні ставали більш драйвовими, а публіка - активною та запальною. Після перерви, коли розігрувались квитки на вечірку «Valentine's party», гурт було не зупинити. Після того, як вони «розкачали» зал, глядачі не могли більше сидіти і, піднявшись, усі підспівували та підтанцьовували. По закінченню виступу студенти не дали так просто піти гурту зі сцени і з криками «На біс, на біс...» змусили хлопців виконати найдрайвовішу пісню - «Чехія». Після чого всі ще довго стояли та аплодували гурту «Recordie»! Концерт закінчився, до хлопців утворилася величезна черга прихильників за фотографіями та автографами. І хоча гурт нервував перед виступом, очікування себе перевершили, усім неймовірно сподобалось, експеримент вдався, і на цьому студентська рада не зупиниться, а продовжить приємно дивувати студентів та працівників коледжу! Ще раз дякуємо гурту «Recordie» за чудовий вечір !!!

|
|
|